Určitě jste zaznamenali nárůst různých značek malotraktorů, které se na trhu objevily. Chápu, že je čím dál těžší se v nich orientovat, a proto jsem se - s precizností sobě vlastní - pustil do srovnávání kvalit všech malotraktorů nabízených na českém trhu. Rozhodujícím měřítkem byl poměr kvality a ceny.
Ještě donedávna jsem považoval značku Solis mezi malotraktory za bezkonkurenční, a to zejména díky své kvalitě. Trh v malotraktorech se však neustále vyvíjí a tak se stalo, že jsem objevil - do té doby - není příliš známou značkou Captain. Tato značka malotraktorů mě zaujala už při jejím představení v Itálii a já věděl, že to jsou stroje, které chci prodávat. To se také stalo skutečností a nyní již máme desítky prodaných strojů, jejichž oblíbenost mezi zákazníky stále stoupá.
Captain se prezentuje zajímavým italským designem „Lion face“, s použitím více značkových komponentů a mnoha vylepšeními, kde se tým vývojářů při zpracování poučil z nedostatků jiných značek. Výhodou je jeho vyšší světlost, což ocení zejména ti z vás, co si chtějí traktor pořídit pro práci v lese. Model 263 pak disponuje dvěma hydraulickými čerpadly, což je jistě zajímavý prvek pro ty, kteří chtějí častěji využívat různá přídavná zařízení. Výběr z několika barev bez nutnosti příplatku a zabudovaný držák na mobilní telefon jsou pak už pouze milou pozorností.
S cenou začínající na 215.000,- Kč bez DPH, se stává tento stroj velkou konkurencí ostatním značkám a výbornou volbou nejen pro vaši zahrádku, ale také pro drobné zemědělce či malé firmy.
Každý námi prodaný stroj prochází důkladnou předprodejní kontrolou a těšit se můžete také na drobné dárky, které máme přichystané pro každého zákazníka. Pokud nemáte možnost vlastního odvozu, stroj dopravíme až do vaší garáže.
Ptáte se, zda bych spíše doporučil Captain nebo raději Solis? Každá tato značka má své pro a proti. Momentálně má - dle mého názoru - navrch Captain. Proto pokud hledáte nový stroj a stále ještě váháte, přijeďte k nám, kde si obě značky můžete prohlédnout, porovnat a vyzkoušet. Solis i Captain naplňují naše krédo "Prodáváme jen takové zboží, které bychom si sami koupili".
Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného typu a jsme připraveni nad šálkem kávy probrat vše, co vás bude zajímat...
o nás a Náš příběh
Podnikání nanečisto...
Své první obchodní zkušenosti jsem získal už jako kluk. Napadlo mě, že si vydělám - nějakou tu korunu - prodejem třešní z naší zahrady. Vlastnoručně jsem je natrhal, zabalil do papírových sáčků a vydal se je prodávat před ZOO ve Dvoře Králové. Můj první podnikatelský počin však zhatila Lidová kontrola. Pán, který se takto představil, mi všechno zabavil, a na mé protesty jen odvětil, že můžu být rád, že nedostanu pokutu. Dodnes nevím, jestli mě tenkrát někdo jenom obyčejně neobral. Psal se rok 1984 a já věděl "houby" jak to chodí…
Tato zkušenost mě však neodradila a za pár let jsem to zkusil znovu. Za dob socialismu bylo těžké sehnat v podstatě cokoliv, ale byli jsme národ šikovný, který si uměl poradit. Považuji za štěstí, že jsem se vyučil řemeslu v době, kdy pan mistr byl ještě někdo (bez urážky). Vždycky jsem měl blízko k technice a šikovné ruce k tomu, tak proč nevyužít díru na trhu… Mimo jiné byla totiž velká poptávka také po zemědělské technide pro „drobné“ zemědělce. Jenomže pokud jste nějaký stroj na obdělávání políčka potřebovali, museli jste se zavřít do dílny a nějaký si sami vyrobit. Mnoho z vás jistě pamatuje jak se vyráběly různé samohyby. Rozebíraly se staré traktory, motorky, Octávie a z různých dílů se skládaly „nové“ traktory. Několik takových jsem ve své dílně postavil také. Díly co zbyly, i konečné výtvory jsem pak prodával na různých motoburzách. To že jsem byl v té domě popotahován za nedovolené podnikání mi dnes už přijde úsměvné...
...podnikání na ostro.
Časy se změnily a najednou bylo podnikání legální. Byl jsem člověk aktivní, a tak netrvalo dlouho a stal se ze mě živnostník. Nejprve jsem se živil řemeslem, ale protože jsem byl vždy hodně zvídavý, vyrazil jsem při první příležitosti do světa. První „výlet“ jsem absolvoval vlakem. Koupil jsem si jízdenku do nejbližšího německého města a vybaven trochou marek a znalostí jediného cizího jazyka, který nám ve škole vtloukali do hlavy, jsem se vydal vstříc novým dobrodružstvím. Škoda jen, že jsem v té době neměl víc zkušeností, víc peněz a lepší znalost jazyků. Začínal jsem od nuly a v podstatě s mínusem, protože na svůj první „zahraniční obchod“ jsem si musel půjčit od starší sestry. Postupem času jsem se vypracoval. Začal jsem dovážet automobily a jiné zboží, kterého byl nedostatek. Později pak různě stroje a přívěsovou techniku. Podnikání je náročná cesta na úkor osobního času a často i zdraví, na které setrvávám už více jak 30 let. Kdo sám podniká, nebo někdy podnikal, určitě ví o čem mluvím. Jeden můj známý mi řekl: „V podnikání buď ležíš, nebo běžíš, nic jiného není“. A já jsem zkrátka běžec a běhám rád. Moje práce mě naplňuje.
Můj příběh SOLIS...
Jednoho dne jsem tak přemýšlel, že by se mi na ulehčení práce hodil nějaký malý traktůrek. Pořád se považuji za velmi šikovného člověka, ale dnes už jsou možnosti přece jen jiné, a tak není potřeba ztrácet čas v dílně. Začal jsem brouzdat na internetu. Nevím, jak to máte vy, ale mou smutnou zkušeností za poslední léta je, že jen zřídka narazím při vybírání zboží na odborníka, který má nejen znalosti o prodávaném zboží, ale dokáže i poradit s výběrem vhodného typu. Proto se před koupí rád dopředu připravím. Vydal jsem se na okružní jízdu po prodejcích těchto strojů a dle očekávání byl výsledek tak 50:50. Ponořil jsem se tedy ještě jednou do pročítání článků a recenzí a nakonec jsem vybral značku SOLIS. Rozjel jsem se přímo do „hlavního stanu“ Solisu – tedy do Jindřichova Hradce. Doufal jsem, že se o stroji dozvím více a podaří se mi vyjednat i nějakou slevu. Kdo ví, kam by se dnes mé podnikání ubíralo, kdyby mi tenkrát slevu, o které jsem tam přijel vyjednávat dali...
Traktor jsem chtěl a dopracovat se ke slevě také, proto mě napadlo využít všechny nabyté informace, životní zkušenosti i velké portfolio zákazníků a nabídl jsem své služby Solisu. Stal se ze mě dealer této značky. V Solisu mi předpovídali, že když prodám do 5 kusů traktorů za rok, budu rád. To ale netušili s kým mají tu čest. Už během prvního roku spolupráce jsem prodal desítky kusů a v dalších letech se prodej stupňoval. Postupně jsem se vypracoval mezi nejúspěšnější prodejce v ČR.
Všem zákazníkům bez rozdílu jsem se věnoval individuálně bez ohledu na to, zda stroj koupí či nikoliv. Tato jednání probíhala často v řádu hodin. Jak rád říkám, „traktor není houska na krámě“, jeho koupě vyžaduje svůj čas. Nikdy pro mě nebyl problém vyhovět zákazníkům mimo pracovní dobu nebo o víkendech. Samozřejmostí bylo také to, že jsem byl téměř nepřetržitě k dispozici na telefonu, připraven zodpovědět všechny dotazy ohledně stroje, či poradit v případě problému. Předzásobil jsme se stroji a příslušenstvím tak, abych minimalizoval čekací lhůty zákazníků. Díky kvalitnímu servisnímu zázemí jsme se snažili veškeré opravy řešit bezodkladně v řádu několika málo dní, mnohdy i hodin.
...pokračování příběhu SOLIS.
To, co by každý jiný manažer ocenil, stalo se vedení Solisu nepohodlné. Moje filosofie prodeje, zaměřená primárně na zákazníka a jeho maximální spokojenost, začala narážet na tvrdou filosofii prodeje českého distributora zaměřenou na množství a z toho plynoucí zisk. Brzy jsem zjistil, že své dealery k dosažení těchto cílů až tak moc nepotřebuje. Komunikace, dodávky strojů i reklamace začaly postupně váznout. Situace se vyhrotila natolik, že jsem se rozhodl prodávat traktory Solis bez "podpory“ českého distibutora. Měl jsem závazky vůči svým zákazníkům, a tak jsem se poohlédl po jiných dodavatelích, kde mi pomohly mé letité zkušenosti s dovozem zboží ze zahraničí. Ze dne na den jsem nebyl dealerem Solisu, ale onen „Šedý dovoz“ před kterým varuje na svých internetových stránkách „český“ Solis.
Věřím, že český zákazník je dostatečně inteligentní na to, aby si udělal vlastní názor. Opravdu si někdo myslíte, že „výhradní“ distributor pro ČR a SR má jiné, nebo dokonce snad lepší stroje než se dováží do okolních evropských států? Nebo, že snad stroje i doklady k těmto strojům z jiných zemí EU nemusí splňovat JEDNOTNÁ nařízení EU, která jsou stejná pro všechny členské státy? Momentálně jsme druhým největším dovozcem traktorů Solis do České republiky a proto chápeme, že to dělá našemu bývalému partnerovi vrásky na čele. Některé informace, které pouští do éteru však zavánějí dezinformací a někdy jsou až k smíchu.
Naše konkurence se pyšní 5 letou zárukou, možná by stačilo, kdyby byla schopna dodržet alespoň tu dvouletou. V nedávné době jsme sami řešili několik reklamací u traktorů z distribuce Solis CZ (všechny reklamované traktory měly najeto kolem 50 MTH a byly zánovní) a musím podotknout, že s hodně tristním výsledkem. Zdá se, že slovo "ZAMÍTNUTO" je na formulářích k vyřízení reklamace hodně oblíbené. A co je častým důvodem zamítnutí? Nedostatečná údržba a špatná obsluha stroje. Zkušenosti s vyřizováním reklamací u Solis CZ najdete na internetu jistě dostatek...
Nemáme vystavěný moderní reprezentační palác, před ním zaparkované drahé auto, ani jachtu na moři, ale máme šikovné ruce, dokážeme poradit a každý zákazník je našim hostem, kterého u nás rádi přivítáme. Sice v trochu skromnějších prostorách, ale o to srdečněji. Budeme rádi, když nás navštívíte a přesvědčíte se o našich kvalitách sami.
Píšeme nový příběh CAPTAIN...
Určitě jste zaznamenali nárůst různých značek malotraktorů, které se na trhu objevily. Chápu, že je čím dál těžší se v nich orientovat, a proto jsem se - s precizností sobě vlastní - pustil do srovnávání kvalit všech malotraktorů nabízených na českém trhu. Rozhodujícím měřítkem byl poměr kvality a ceny.
Ještě donedávna jsem považoval značku Solis mezi malotraktory za bezkonkurenční, a to zejména díky své kvalitě. Trh v malotraktorech se však neustále vyvíjí a tak se stalo, že jsem objevil - do té doby - není příliš známou značkou Captain. Tato značka malotraktorů mě zaujala už při jejím představení v Itálii a já věděl, že to jsou stroje, které chci prodávat. To se také stalo skutečností a nyní již máme desítky prodaných strojů, jejichž oblíbenost mezi zákazníky stále stoupá.
Captain se prezentuje zajímavým italským designem „Lion face“, s použitím více značkových komponentů a mnoha vylepšeními, kde se tým vývojářů při zpracování poučil z nedostatků jiných značek. Výhodou je jeho vyšší světlost, což ocení zejména ti z vás, co si chtějí traktor pořídit pro práci v lese. Model 263 pak disponuje dvěma hydraulickými čerpadly, což je jistě zajímavý prvek pro ty, kteří chtějí častěji využívat různá přídavná zařízení. Výběr z několika barev bez nutnosti příplatku a zabudovaný držák na mobilní telefon jsou pak už pouze milou pozorností.
S cenou začínající na 215.000,- Kč bez DPH, se stává tento stroj velkou konkurencí ostatním značkám a výbornou volbou nejen pro vaši zahrádku, ale také pro drobné zemědělce či malé firmy.
Každý námi prodaný stroj prochází důkladnou předprodejní kontrolou a těšit se můžete také na drobné dárky, které máme přichystané pro každého zákazníka. Pokud nemáte možnost vlastního odvozu, stroj dopravíme až do vaší garáže.
Ptáte se, zda bych spíše doporučil Captain nebo raději Solis? Každá tato značka má své pro a proti. Momentálně má - dle mého názoru - navrch Captain. Proto pokud hledáte nový stroj a stále ještě váháte, přijeďte k nám, kde si obě značky můžete prohlédnout, porovnat a vyzkoušet. Solis i Captain naplňují naše krédo "Prodáváme jen takové zboží, které bychom si sami koupili".
Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného typu a jsme připraveni nad šálkem kávy probrat vše, co vás bude zajímat...
Abychom se Vám mohli plně věnovat,
domluvte si prosím schůzku předem telefonicky.
Děkujeme a budeme se těšit na setkání s vámi.